See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rollatorer
Beskrivning: Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov av rollatorer.
Intern identifierare: 2024.02
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov av rollatorer och gåstativ.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Rollator storhjulig med plansits
Beskrivning: Upphandlingen avser kommunernas inköpsbehov av rollatorer.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Rollator med plansits
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Rollator smal
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Rollator med hängmattesits
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Rollator storhjulig med hängmattesits
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Gåstativ
Beskrivning: Upphandlingen avser kommunernas inköpsbehov av gåstativ.
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Rollator för brukare med hög vikt