256288-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Flexibelt videolaryngoskop
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlexibelt videolaryngoskop
BeskrivningRegion Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser avtal på flexibla videolaryngoskop till öron- näsa- och halsmottagningar, vårdavdelning samt akutmottagning i regionen. Beräknad avtalstid är två (2) år med option om förlängning med tolv (12) månader + tolv (12) månader.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105999:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33168100 Endoskop
Optioner
Beskrivning av alternativen- option på mobil stapel/stativ/vagn, - option på teknisk utbildning, - option på servicekontrakt efter utrustningens garantitid