256347-2020 - ResultatSverige-Nyköping: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gasol
Referensnummer: 2020/638
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfte och orientering
Skogsstyrelsen inbjuder till anbudsgivning avseende gasol på tub P11, P19. Upphandlingen sker i överensstämmelse med detta förfrågningsunderlag och i kravspecifikationen ställda krav.
Gasolen kommer mestadels att användas till drift av manskapsvagnarna som används mestadels i olika arbetsmarknadsprojekt ut i skog och mark.
Uppskattat värde
Det nedan angivna värdet innebär en uppskattad volym baserad på omsättning av befintliga ramavtal och innebär endast ett riktvärde. Det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre och några garanterade volymer lämnas inte. Avtalets uppskattade värde under hela avtalstiden inkl. ev. förlängningsklausuler uppgår till ca. 1 200 000 SEK.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24100000 Gaser, 24110000 Industrigaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Gasol P11, P19 till manskapsvagnar.