2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Preparatfärgningsinstrument
Beskrivning: Region Uppsala avser att upphandla en utrustning för högkvalitativ färgning för morfologisk bedömning till avdelningen för Klinisk Patologi, Akademiska Sjukhuset Uppsala. Därför genomför vi en RFI (Request for information) som en del i vår marknadsundersökning.
Intern identifierare: UPPH2026-00051
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Preparatfärgningsmaskin
Beskrivning: Region Uppsala avser att upphandla en utrustning för högkvalitativ färgning för morfologisk bedömning till avdelningen för Klinisk Patologi, Akademiska Sjukhuset Uppsala. Därför genomför vi en RFI (Request for information) som en del i vår marknadsundersökning
Intern identifierare: 1854685-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Intern identifierare: 1868730-1
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Kravspecifikation
Intern identifierare: 1868731-2