2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter och landskapsarkitekter dynamiskt inköpssystem
Beskrivning: Tierp och Älvkarlebys kommun med tillhörande bolag samt Heby och Östhammars kommun inrättar ett dynamiskt inköpssystem för tekniska konsulttjänster och landskapsarkitekter. Uppdragen varierar och kan avse allt från utredningar, förstudie inför detaljplan till projektering med framtagning av förfrågningsunderlag/bygghandlingar. Avrop kommer att ske successivt .
Intern identifierare: 2025-99
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000