256395-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för servicesystem och drift av anläggning – Serviceavtal för kylanläggningar i Vättlehallen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Serviceavtal för kylanläggningar i Vättlehallen
Beskrivning: Upphandlingen avser serviceavtal för kylanläggningar i Lerum kommuns ishall, Vättlehallen. Löpande tillsyn och service som ett fast åtagande enligt bifogad veckorondering. Jour ingår som en del av det fasta åtagandet. Leverantören ska också vara behjälplig vid uppstart och nedkörning av anläggningen vid säsongs- start och avslut, vid behov. Planerat underhåll och tillkommande arbeten på anläggningen efter avrop
Intern identifierare: SBN24.199/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000