256411-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Snittblommor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växter & snittblommor
Referensnummer: 20-00944
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av snittblommor, buketter samt krukväxter som ska kunna levereras till deltagande myndigheters lokaler i hela landet.
Parter i detta ramavtal är:
Sjöfartsverket, organisationsnummer 202100-0654
Kriminalvården, organisationsnummer 202100-0225
Transportstyrelsen, organisationsnummer 202100-6099
Upphandlingsföremål
Upphandlingen avser köp av snittblommor, buketter samt krukväxter som ska kunna levereras till deltagande myndigheters lokaler i hela landet. Parter i detta ramavtal är: Sjöfartsverket, organisationsnummer 202100-0654 Kriminalvården, organisationsnummer 202100-0225 Transportstyrelsen, organisationsnummer 202100-6099
Leverans ska även vara möjlig till anställdas hemadresser. Myndigheterna ska ha möjlighet att beställa fyra (4) stycken olika sorters buketter, en (1) stycken krukväxt samt buketter eller andra blomsterarrangemang till speciella tillfällen. Till exempel begravning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121210 Blomsteruppsättningar, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen