Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsförsörjning för verksamheter utanför sjukhus
Referensnummer: RJL 2020/553
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Läkemedelsförsörjning för verksamheter utanför Region Jönköpings läns sjukhus såsom till exempel primärvård, tandvård, barnhälsovård, kvinnohälsovård och akutförråd inom kommunal hälso- och sjukvård.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen