Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maritime Digital Infrastructur Services
Referensnummer: 21-02883
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement refers to the acquisition of a Maritime Digital Infrastructure (MDI) consisting of a Maritime Connectivity Platform (MCP) service. Furthermore to obtain managerial and ownership influence for the continued governance and development of the MDI platform including related supporting services.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen