Kv. Vågdalen i Sicka, avser nybyggnad av ett flerbostadshus innehållande 113 lägenheter, samt en förskola. Delad entreprenad under ledning av EBAB i Stockholm AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45120000 Provborrning och borrning, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kv. Vågdalen i Sickla, avser nybyggnad av ett flerbostadshus innehållande 113 lägenheter, samt en förskola. Delad entreprenad av håltagning på löpande räkning under ledning av EBAB i Stockholm AB.