256455-2020 - ResultatSverige-Gislaved: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankbil
Referensnummer: E20-423-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Gislaveds kommun upphandlar tillsammans med Jönköpings kommun, Vaggeryds kommun och Tranås kommun tankbilar till räddningstjänsten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris typ A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34144212 Brandbilar med vattentank
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris typ B
Del nr: 2