25651-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggnadsinstallationsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Byggnadsarbeten, Sverige (flera olika entreprenadområden)
Referensnummer: 18/87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som omfattar byggnadsarbeten som beräknas överstiga 500 000 SEK per avrop på Beställarens fastighetsbestånd.
Upphandlingen är indelad i 8 olika entreprenadområden.