See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlarm
Beskrivning: Detta avtal tillgodoser kommunens behov av personlarm inkl. tillhörande produkter och tjänster. För att säkerställa personalens psykosociala arbetsmiljö ska personalen bära personlarm vid kvällstjänstgöring och vid andra otrygga situationer. Personalen ska ha möjlighet att kalla på snabb hjälp vid en vålds- eller hotsituation. GPS-larmen inkluderas tillsammans med personlarm.
Intern identifierare: KS-2025/00378
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000