2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem (DIS) för Fossilfria Fordon
Beskrivning: Tierps kommun inbjuder till ansökan om kvalificering till dynamiskt inköpssystem avseende fossilfria fordon inom kategorierna personbilar och transportbilar upptill 3500 kg.
Intern identifierare: 2023-7
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34115000 Andra personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000