256548-2016 - PlaneringSverige-Märsta: Skolmåltider
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsinsyn för Skolmat till risk-och räddningsprogrammet.
Referensnummer: UH-2016-155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15894210 Skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Luncher för elever på risk- och räddningsprogrammet på Arlandagymnasiet i Rosersberg.
Avtalsvärdet beräknas uppgå till 700 000 SEK/år.
Från och med den 15.8.2016 till den 1.7.2018 med möjlighet till förlängning i max 1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen