256644-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kisa: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning och spolbilstjänster
Referensnummer: 21/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tömning av slamavskiljare, minireningsverk, slutna tankar, rännstensbrunnar, transport av oavvattnat slam samt högtrycksspolning.
Det totala värdet uppskattas till ca 1,9 miljoner kr per år. Inga volymer garanteras.
Objekt och omfattning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 90400000 Avloppshantering, 90470000 Rensning av avlopp, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen