256647-2017 - PlaneringSverige-Vellinge: Drift av vattenförsörjningsanläggning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av VA-anläggningar.
Referensnummer: NGM 2017/470
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65130000 Drift av vattenförsörjningsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll på Vellinge kommuns VA-anläggningar i syfte att upprätthålla anläggningarnas funktion och säkerhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 63 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65130000 Drift av vattenförsörjningsanläggning, 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen