2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anläggningsarbete Växjö kommun
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för anläggningsarbete för Samhällsbyggnadsförvaltningen och SSAM:s verksamhet.
Intern identifierare: ALLM.2024.360
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45233330 Grundläggning av gator
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Grunddel
Beskrivning: Upphandlingen avser att resultera i ett ramavtal VA-avdelningens, Samhällsbyggnadsförvaltningens och SSAM:s behov av ny-, om- och tillbyggnadsarbeten samt reparationer och underhåll på anläggningar och ledningsnät(utöver vad som görs i egen regi) där avrop kommer att ske löpande under ramavtalsperioden. Mer detaljerad information anges under AFC.1 samt i respektive avrop.
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: MÄNGDFÖRTECKNING ANLÄGGNINGSARBETE VA-verksamhet (del 1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: MÄNGDFÖRTECKNING ANLÄGGNINGSARBETE (del 2)