2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Behållare för farligt avfall
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal på behållare för farligt avfall samt tillhörande etiketter, transportförpackning och pallkartong för leverans till Region Norrbotten.
Intern identifierare: 24/396
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19520000 Plastprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 30192800 Självhäftande etiketter, 30199760 Etiketter, 33141123 Behållare för skarpa föremål, 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 44616200 Avfallstunnor, 44619000 Andra behållare, 90510000 Avfallshantering, 90524200 Hantering av sjukvårdsavfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000