Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala tjänster
Referensnummer: 22/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär drift, teknisk förvaltning, support och vidareutveckling av ArkDes webbplatser och eventuella andra digitala produkter. Uppdraget innefattar även att vara en strategisk part för rådgivning och framtagande av koncept kring och utveckling av digitala tjänster, framförallt kring utveckling och förädling av användarupplevelsen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen