Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsbilar.
Referensnummer: UH-2016-402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun med kommunal bolag i samarbete med Upphandlingscenter inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett (1) ramavtal med en (1) antagen leverantör där samtliga villkor för avrop är fastställda för leverans av förmånsbilar med operationell leasing och tillhörande fordonsadministration.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning samt bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 960 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen