256763-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Uthyrning av mark
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övningsområde för fordonsutbildning
Referensnummer: 2020-13848
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70321000 Uthyrning av mark
II.1.4.
Kort beskrivning
(Delområde A - Körning på barmark)
(Delområde B - Körning på vinterväglag)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen