256763-2025 - Resultat
Sverige – Utryckningsfordon – Lastväxlare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastväxlare
BeskrivningUpphandlingen avser köp av fabriksnya lastväxlare till Räddningstjänsten Storgöteborg. Upphandlingen avser ramavtal.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34114100 Utryckningsfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99939:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34114110 Räddningsfordon, 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport