256779-2022 - ResultatSverige-Linköping: Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsförvaltning
Referensnummer: UH-2022-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun genomför denna upphandling avseende tillsyn, skötsel, felavhjälpande underhåll och planerat underhåll för fastigheter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen