256780-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Undersökningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningar inom äldre- och funktionsnedsättningsområdet
Referensnummer: 2.7-30616/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en individundersökning och två verksamhetsundersökningar på enhetsnivå. Upphandlingen omfattar genomförande av följande undersökningar:
•Undersökning 1 - Enhetsundersökningen om äldreomsorg och kommunal hälso- och sjukvård
•Undersökning 2 - Individundersökningen "Vad tycker de äldre om äldreomsorgen"?
•Undersökning 3 - Enhetsundersökningen stöd till personer med funktionsnedsättning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mer information och krav framgår av upphandlingsdokumenten