256784-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Vellinge: Programvara för kontakthantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefonväxel och contact center 2017.
Referensnummer: KS 2017/387
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48333000 Programvara för kontakthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att förse kommunen med en kostnadseffektiv telefonväxel och ett kostnadseffektivt Contact Center, båda med hög kvalitet.
Omfattningen av upphandlingen är närmare beskriven i Bilaga 3, Föremålet för upphandlingen och kontraktets omfattning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen