2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förvaringsskåp i stål
Beskrivning: Ramavtalet omfattar Förvaringsskåp i stål enligt följande: Delområde A - Tunnplåtskåp Exempel på skåp som omfattas av detta delområde är: Elevskåp, Flerfacksskåp, Förvaringsskåp, Hängmappsskåp, Kemikalieskåp, Klädskåp, Laptopskåp, Medicinskåp, Mobildagis, Nyckelskåp,Småfackskåp Även andra typer av närliggande skåp kan förekomma och innefattas då i detta delområde. Delområde B - Klassificerade skåp Omfattar klassificerad skåp för för brand- och stöldskydd. Exempel på skåp som omfattas av detta delområde är: Arkivskåp, Dokumentskåp, Laptopskåp, Nyckelskåp, Säkerhetsskåp, Vertikalskåp, Värdeskåp Även andra typer av närliggande, klassificerade skåp kan förekomma och innefattas då i detta delområde. Delområde C- skåp med behörighetslösningar Även andra typer av närliggande, klassificerade skåp kan förekomma och innefattas då i detta delområde.
Intern identifierare: N050U25-14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39122100 Skåp
Ytterligare klassificering (cpv): 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A Tunnplåtskåp
Beskrivning: Tunnplåtskåp i olika format med flera låsalternativ
Intern identifierare: A Tunnplåtskåp
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B Klassificerade skåp
Beskrivning: Brand- och stöldskyddsklassificerade skåp med flera låsalternativ.
Intern identifierare: B Klassificerade skåp
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: C Skåp med behörighetslösningar
Beskrivning: Skåp med digitala lås
Intern identifierare: C Skåp med behörighetslösningar