Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringsstöd av specialister, projektledare, ingenjörer och chefer inom administration och MT (Medicin Teknik).
Referensnummer: 19-105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att säkerställa Karolinskas behov av rekryteringsstöd av specialister, projektledare, ingenjörer och chefer inom administration och MT (Medicin Teknik).