256873-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Personalförmedling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster lokalvård Region Halland 2020
Referensnummer: DNRGS200074
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanningstjänster av lokalvårdspersonal till Region Halland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Halland har behov av att hyra in personal för att vid behov täcka upp för sjukdom eller liknande för bemanning av lokalvård inom vårdenheter inom regionen.