256884-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekrytering av chefer på top managementnivå
Referensnummer: 19-106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att säkerställa Karolinskas behov av rekryteringsstöd av chefer inom top managementnivå
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att säkerställa Karolinskas behov av rekryteringsstöd av chefer inom top managementnivå med inriktning för såväl vård- som det administrativa området. Leverantören bör ha erfarenhet av att rekrytering inom offentlig förvaltning och matrisorganisationer och även ha erfarenhet av att rekrytera från utomnordiska länder med prioritet inom Europa.