25690-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ugns- och skorstenssotning – TI 2023-1202 Tilläggssotning- och rengöringstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2023-1202 Tilläggssotning- och rengöringstjänster
BeskrivningDenna upphandling avser tilläggssotning (extra sotning utöver lagstyrd), samt rengöring av universal-don för till och från-luft (spjäll behöver rengöras), sotning och rengöring av imkanaler, ventilationskanaler samt pannor enligt branch-standard och krav i denna upphandling.
Intern identifierareTI 2023-1202
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90915000 Ugns- och skorstenssotning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000