See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandskyddsutrustning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar årlig kontroll och underhåll av brandsläckare, inomhusbrandposter, årlig kontroll och service av kökssprinkler och brandgasventilation samt leveranser av brandskyddsmateriel och tillhandahållande av övriga brandskyddstjänster.
Intern identifierare: 23/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp, service och underhåll av brandsläckare, brandposter, utrymningsplaner, rökluckor, kökssprinkleranläggningar, brandtätning och andra produkter kopplade till brandskydd åt Jönköpings kommun.
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002