Upphandling avseende köp av upphandlingskonsulttjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter Varor och tjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställaren har behov av upphandlingskonsulttjänster inom nedan tre kompetensområden och avser ingå ramavtal enligt följande:
Kompetensområde Varor och tjänster: 5 leverantörer
Kompetensområde IT: 5 leverantörer
Kompetensområde Entreprenader: 3 leverantörer
Behovet definieras ytterligare i förfrågningsunderlaget.
Upphandlingskonsulter IT
Del nr: 2
Upphandlingskonsulter Entreprenader
Del nr: 3