Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Robertsfors
Referensnummer: 21140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar snöröjning och halkbekämpning samt sandupptagning på kommunens busshållplatser, VA-anläggningar, gator och fastigheter samt Robertsfors bostäders fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Robertsfors, Ånäset, Bygdeå, Sikeå
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Flarken
Del nr: 2
Åkullsjön
Del nr: 3
Överklinten
Del nr: 4
Djäkneboda, Ratan
Del nr: 5