257005-2018 - ResultatSverige-Umeå: Programvara för databas och operativsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Databas, kunskapsstöd
Referensnummer: VLL 2611-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48600000 Programvara för databas och operativsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar evidensbaserat kunskapsstödsystem via Internet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48610000 Databassystem, 72320000 Databastjänster, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen