257016-2019 - ÄndringSverige-Alingsås: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operatörstjänster samt service och support av växel- och hänvisningssystem
Referensnummer: 2019.166 KS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar Operatörstjänster samt service och support avseende växel- och hänvisningssystem.
Uppdraget omfattar beställarens behov avseende telefoni med tillhörande tjänster såsom:
Fast telefoni
Mobil telefoni
Telematik
Mobila bredband
Service och underhåll av växel och hänvisningssystem
Byte från Vision 8020 till Trio
Produktinköp - växelrelaterade tillbehör, till exempel IP-telefoner