Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal högtrycksspolning i flerbostadsfastigheter
Referensnummer: 2021-1091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90470000 Rensning av avlopp
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholmshem bjuder in er till anbudsgivning för upphandling av ramavtal för högtrycksspolning. Avtal kommer att tecknas med två leverantörer. Avrop sker via rangordning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 17 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90470000 Rensning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen