257067-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Dental förbrukning Endodonti
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDental förbrukning Endodonti
BeskrivningFolktandvården Skåne AB och Region Kalmar län inbjuder till anbudsgivning avseende dentalt förbrukningsmaterial Endodonti omfattande varugrupperna, Maskinella system - WaveOne Gold, Maskinella system - Sendoline 1, Maskinella system - ReciprocBlue, Manuella filar, Guttaperka - pappersspetsar, Kofferdam, Spolkanyler, Rotfyllningsmedel, Rotbehandlingsmedel, Rotfyllning övrigt.
Intern identifierare2023-FTV000028
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33134000 Tillbehör för endodonti, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelDental förbrukning - Generell del