257115-2022 - ÄndringSverige-Eslöv: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll – Elanläggningar, offentlig belysning och trafikljus
Referensnummer: 22/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är en utförandeentreprenad med funktionsansvar som avser drift och underhåll av Eslövs kommuns el- och belysningsanläggningar och trafiksignalanläggningar i allmän platsmark, såsom vid gator, torg, parker, gång- och cykelvägar, med mera.