257119-2022 - ÄndringSverige-Helsingborg: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningsman av entreprenader
Referensnummer: 41/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med successiva avrop efter behov av konsulttjänster inom besiktningsman av entreprenadbesiktningar enligt AB04 och ABT06. För ramavtalet gäller ABK 09.
Upphandlingen omfattar följande delområden:
Område 1 Mark/gata/VA/Grönytor/Lekplatser och utegym
Område 2 Belysning/Elinstallationer
Område 3 Byggnadsverk/konstbyggnader
Område 4 Driftentreprenader inom Allmän platsmark och fastighetsförvaltning
Område 5 Byggnader/Fastigheter
Område 6 Lokalnät 0,424kV