257125-2022 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Hälsovårdstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Företagshälsovård
Referensnummer: UH 22-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB avser att genomföra en upphandling enligt föreskrifter i detta upphandlingsdokument och inbjuder anbudsgivare att delta och lämna anbud. Upphandlingen omfattar företagshälsovård samt sjuk och friskverktyg i form av molntjänst (hädanefter kallad Tjänsten) och tillsammans med företagshälsotjänster (nedan kallad Tjänsterna). Utgångspunkten för alla uppdrag ska vara arbetsrelaterade behov.