2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster för Åklagarmyndighetens it-verksamhet
Beskrivning: Syftet med denna upphandling (selektivt förfarande) är att teckna ramavtal för konsulttjänster för Åklagarmyndighetens it-verk-samhet i syfte att säkerställa myndighetens behov av resurser för utveckling, drift och förvaltning av myndighetens it-system och infrastruktur.
Intern identifierare: ÅM2024-247
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000