2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klinisk radiologisk bröstdiagnostik
Beskrivning: Uppdraget avser utförande av klinisk radiologisk bröstdiagnostik utifrån remiss, exklusive remisser som uppfyller kriterierna för Standardiserat vårdförlopp (SVF) eller märkta med SVF. Uppdraget avser Stor-Göteborg.
Intern identifierare: 23/365
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som en Upphandlingsförfarande, en icke direktivstyrd annonspliktig upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling 19 kap LOU. Villkor för genomförandet beskrivs i upphandlingsunderlaget.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4) (1) (2)