Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlings- och e-handelssystem
Referensnummer: 20/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Roslagsvatten avser upphandla ett upphandlings- och e-handelssystem för upphandling, avtalsdatabas, inköp, avrop och fakturahantering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48442000 Programvara för finansiella system, 48490000 Programvara för upphandling, 48611000 Programvara för databas, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen