Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av Ljud-, ljus- och bildutrustning för professionell konsertverksamhet
Referensnummer: GSAB 2020-00001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92370000 Ljudteknikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende inhyrning av
Ljud-, ljus- och bildutrustning för professionell konsertverksamhet
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32323000 Videomonitorer, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342410 Ljudutrustning, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen