Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Vedbo äldreboende
Referensnummer: ÄN 2019/00612-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Äldreboendet Vedbo består av två huskroppar som är sammanbyggda med varandra. Vedbo äldreboende hus 42 omfattar 52 lägenheter. Vedbo äldreboende hus 43 omfattar 46 lägenheter varav 23 lägenheter, som är för personer med demensdiagnos.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen