257352-2017 - ResultatSverige-Växjö: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd för små företag i Kronoberg.
Referensnummer: 17RK621
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsultstöd till mindre företag i Kronobergs län.
Ansvarig upphandlare:
Ansvarig upphandlare är: Pernilla Jönsson.
Begäran om förtydligande/komplettering ska ställas via funktionen Frågor och svar i TendSign.
Övriga kontaktvägar: Tfn: 0470 – 58 93 12.
Växel: 0470-58 80 00, E-post: pernilla.jonsson@kronoberg.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79100000 Juridiska tjänster, 79111000 Juridisk rådgivning, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen