Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35811300 Militära uniformer
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18400000 Specialkläder och tillbehör, 18450000 Fästen och spännen till kläder, 18451000 Knappar
Leveransplats
Del av land (NUTS): Stockholms län (SE110)
Land: Sverige
Kompletterande information: -