Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Bryggerivaror.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskrona. Karlskrona kommun.
Nuts-kodSE221 Blekinge län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser dryckerna läsk, lättöl, kolsyrat vatten, svagdricka samt lightläsk. Beställaren garanterar inga volymer.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))