257390-2020 - ResultatSverige-Norrtälje: Däck till lätta och tunga fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck samt tillhörande tjänster
Referensnummer: KS 2020-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nya däck, kompletta vinterhjul, säsongsförvaring samt däckservice för samtliga typer av fordon som beställaren leasar och äger.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 Norrtälje
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2 Hallstavik
Del nr: 2
Anbudsområde 3 Rimbo
Del nr: 3